Budujemy przedszkole

Przedszkole to miejsce, w którym dzieci mogą przebywać pod stałą opieką, gdy rodzice z ważnych powodów nie mogą się nimi zając. Jeżeli mamy pomysł na stworzenie takiego miejsca, musimy zadbać o wiele kwestii takich jak odpowiednio duży plac, osoby które będą się opiekować dziećmi, bezpieczeństwo i przede wszystkim musimy sprostać wszystkim wymaganiom prawnym.

Budowę przedszkola musimy oczywiście zacząć od projektu. To w nim będą zawarte wszystkie dane, które później pozwolą na szybkie i sprawne przeprowadzenie prac budowlanych. Materiały, które użyjemy do wyłożenia podłoża muszą być bezpieczne dla dzieci. Wiele przedszkoli wykorzystało w tym obszarze płyty gumowe. Nie zapominajmy, ze dzieci w tym wieku są bardzo ruchliwe, a specjalna nawierzchnia z gumy pozwoli amortyzować upadki, do których na pewno dojdzie.

Kolejna kwestia to konstrukcje i narzędzia, którymi dzieci będą się zajmować podczas pobytu w przedszkolu. Pamiętajmy, że wszelkiego rodzaju huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownice i ławeczki muszą być dostosowane do odpowiedniej grupy wiekowej dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *