Domy projekty i ich różnorodność

Dobrze przemyślany projekt domu to podstawa przy jego budowie

Rynek architektoniczny w swej ofercie zaskakuje nas wachlarzem dostępnych planów budowlanych. Domy projekty są tak zbudowane, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Gusta konsumentów są przeróżne, więc nic dziwnego, że plany lokum mieszkalnego różnią się wielkością, ilością pięter, kształtem oraz rozmieszczeniem pomieszczeń. Największa popularnością cieszą się mieszkania parterowe, domy z poddaszami, czy tez budynki piętrowe. W każdym z przedstawionych typów można wyróżnić wady i zalety.

Projekt nowoczesnego domu

Projekt nowoczesnego domu (źródło: http://www.lk-projekt.pl/)

Najlepiej sprawdza się tutaj chłodna kalkulacja funduszu oraz rozeznanie w rynku budowlanym. Przykładowo dom parterowy o takiej samej powierzchni jak dom z poddaszem czy piętrowy będzie potrzebował większego areału. Z kolei znajomość kosztu zakupu oraz wystawienia ścian i wykonania zadaszenia pomogą wybrać korzystniejsze domy projekty ze względów finansowych. Ich rozmaitość można zauważyć także w kształcie zewnętrznym jak i wewnętrznym. Mamy do wyboru proste bryły bądź tez domy o bardziej wymyślnych kształtach. Efekt ten jest uzyskiwany poprzez skosy, dobudowanie ganków czy tez tarasów o nieco bardziej skomplikowanej budowie.

4 Responses to Domy projekty i ich różnorodność

 1. Grzesiek pisze:

  Ciekawy artykuł poruszający sprawę gotowe projekty domów to jest dla mnie idealne miejsce. Mógłbyś jeszcze podać kilka innych propozycjo projektów domów jednorodzinnych?

 2. Wiesław pisze:

  Niezastąpiona wiedza skrywa się na temat projektów na tym blogu. Na pewno odwiedzę Was w niedługim czasie i liczę na kolejny godny polecenia innym projekt domu lub ciekawą informację.

 3. Zdzsisek pisze:

  Witam serdecznie,
  Chciałem powiedzieć, że bardzo mi się spodobał ten tekst i mam nadzieje jeszcze coś tutaj ciekawego przeczytać.
  Z poważaniem
  Zdzisław

 4. Antek pisze:

  szałowe 🙂 Pozdrowienia Polecam ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *