Meble na wymiar w naszej kuchni – zalety i wady tego rozwiązania

Kuchnia jest niezwykle ważnym miejscem w każdym domu. Stanowi jego serce. To w niej skupia się cała rodzina po to, aby przygotowywać posiłki, spożywać je, spędzać czas, celebrować ważne i mniej ważne sprawy. Dlatego tak ważne jest stworzenie odpowiedniego klimatu kuchni, nadanie jej niepowtarzalnego charakteru oraz przede wszystkim funkcjonalne i praktyczne wyposażenie. Te przymioty można osiągnąć dzięki odpowiednio dobranym meblom, a najlepiej sprawdza się meble kuchenne na zamówienie.

Przykład mebli salonowych (źródło: sxc.hu)

Przykład mebli salonowych (źródło: sxc.hu)

Tworząc wyposażenie kuchni pod wymiar można wykorzystać dosłownie każdy kąt. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych kuchni oraz kuchni o nietypowym kształcie i rozmiarze. Meble kuchenne na zamówienie dają wiele możliwości. Dzięki nim można w atrakcyjny sposób wypełnić przestrzeń, dobrać sekwencje i układ szafek, zlewozmywaka, wyposażenia kuchennego tak, aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń. Meble na wymiar mają dodatkowo ta zaletę, że sami mamy wpływ na kolor frontów, kształt uchwytów, rodzaj użytych materiałów. Taka możliwość pozwala stworzyć meble kuchenne idealnie pasujące do naszych oczekiwań i do naszego pomieszczenia. Ta opcja sprawdzi się również w przypadku otwartej kuchni, gdy łączymy meble tapicerowane z meblami kuchennymi. Dzięki temu możemy dobrać kolorystykę dokładnie pod meble do salonu, które już posiadamy. Ponadto takie meble są lepszej jakości. W większości wypadków są produkowane ręcznie. Sklepy meblowe mające w swej ofercie meble na wymiar częstokrotnie w cenie oferują również montaż. Korzystając z takich rozwiązań mamy wpływ na projekt kuchni. Rozmowa z fachowym projektantem mebli może zaowocować trafnymi rozwiązaniami, których przedtem nie braliśmy pod uwagę.

Korzystając z wiedzy i doświadczenia fachowców możemy wzbogacić nasza kuchnie w innowacyjne rozwiązania, dzięki którym praca w kuchni okaże się łatwiejsza i przyjemniejsza. Przykładem mogą być szafki typu cargo, w których front jest wspólny dla paru półek. Dolna półka wyjeżdża razem z frontem. Górne zaś wysuwa się oddzielnie w razie potrzeby. Takie rozwiązanie umożliwia łatwiejsze i bezpieczniejsze wyjmowanie przedmiotów znajdujących się w szafce.

Meble na zamówienie to same plusy:

  • mamy wpływ na dobór materiałów,
  • kształt i wygląd mebli,
  • idealne dopasowanie do wielkości pomieszczenia,
  • możliwość skorzystania z fachowych rad.

Minusami za pewne będzie to:

  • cena,
  • dostępność (trzeba czekać na ich wykonanie),
  • niemożna już zmienić układu takich mebli bo są dostosowane do danego pomieszczenia.

Proponujemy zapoznać się z ofertą mebli na zamówienie, do kuchni, gabinetu, hotelu firmy AMAK-Meble z Rzeszowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *