Przemysł i jego problemy związane z pomiarem ciężaru

W firmach przemysłowych występują pewne problemy z pomiarem masy, a mianowicie jest to oczywiście gabaryt i rząd wielkości ważonego przedmiotu. Nie istnieje możliwość prostego i łatwego zamontowania wagi. W pierwszej kolejności muszą zostać ustalone maksymalne gabaryty jakie będą posiadały przedmioty oraz ich szacunkowa masa – by nie przeciążyć wagi. W przypadku przedsiębiorstw przemysłowych mamy ograniczone możliwości i najprawdopodobniej będziemy zmuszeni dokonać wyboru jednego z takich urządzeń jak:

  • wagi samochodowe – to urządzenia najczęściej montowane w jezdni służące do ważenia pojazdów czy określania nacisku na jedną oś.
  • wagi przemysłowe – to urządzenia (oczywiście pomiarowe) – używane w przemyśle do automatycznego pomiaru masy produktów na skalę masową.
  • wagi przenośne (platformowe) – to urządzenia pozwalające wykonywać pomiary masy, dzięki swojej budowie pozwalają na ich przenoszenie i ustawianie w rożnych miejscach – co pozwala dokonywać pomiarów nawet u klienta.

Dzięki zastosowaniu wzorców dużej masy mamy możliwość szybko wytarować takie urządzenia na miejscu w przedsiębiorstwie. Warto więc szukać poszukać firmy która tego typu przedmioty. Ja osobiście znalazłem jedną (wydaje się być godna uwagi) a mianowicie jest to MikroWag – który jak sprawdziłem posiada wagi zarówno: przemysłowe, samochodowe, laboratoryjne i zwykłe wagi sklepowe. Z tego co udało mi się również ustalić na rynku konstruowania wag isnieją od parudziesięciu lat i tym samym posiadają niezbędne doświadczenie potrzebne w tej specjalności.

Jeżeli jesteście zainteresowani poszerzeniem wiedzy proszę sprawdzić: http://www.mikrowag.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *