Wylewki anhydrytowe w domu i mieszkaniu

Budując lub remontując dom, mieszkanie chcemy by praca przy tym wykonana była zrobiona z należycie. W tym artykule chcielibyśmy przedstawić informacje na temat jednego z zagadnień, które niewątpliwie jest ważne gdy chcemy wykonać remont w sposób zapewniający trwałość i dobry solidny efekt. Oczywiście mamy na myśli podłogi w naszych domostwach. Jedną z częścią składową podłogi jest oczywiście wylewka. Solidnie wykonana wylewka podłogowa powinna być wolna od spękań, równa, wytrzymała na obciążenia i stosunkowo szybko wysychać. Jeżeli stosujemy w naszym mieszkaniu ogrzewanie podłogowe – wylewka musi dobrze przewodzić ciepło.

Gładkie i równie podłoże

Wylewanie posadzki przez pracowników budowlanych (1*)

Gładką i równą wylewkę (aktualnie jest to przeze mnie najlepszy wybór, jednak z każdym dniem rozwijają się technologie które mogą się okazać lepsze) uzyskamy stosując wylewki anhydrytowe (co to jest anhydryt? – minerał stosowany w budownictwie więcej: ANHYDRYT). Płynna konsystencja wylewek anhydrytowych nadaje im naturalne właściwości samopoziomujące, co pozwala uzyskać idealnie równe i gładkie powierzchnie. Pozwala to obniżyć koszty związane z pracami wykończeniowymi (każdy wie że ceny kleju są czasami astronomiczne, a gładka wylewka to mniej kleju). Dodatkowo musimy pamiętać, że dzięki temu nie trzeba wylewek anhydrytowych będziemy musieli szlifować.

Szybkość realizacji

Zalewanie ogrzewania podłogowego wylewką anhydrytową (2*)

Wylewki anhydrytowe wykonuje się szybko i czas wysychania jest znacznie skrócony. Zapewnia to możliwość wykonania dużych powierzchni w bardzo  krótkim czasie. Możemy również zmniejszyć liczbę pracowników (obstawiam, że jest możliwe zrobienie tego nawet własnymi siłami – ale pewnie żadna firma się do tego nie przyzna). Dodatkowo musimy zwrócić uwagę, ze wylewka anhydrytowa wysycha w bardzo krótkim czasie, chociaż zależy to oczywiście od: grubości takiej wylewki, obiegu powietrza i temperatury w miejscu prowadzenia prac budowlanych/remontowych.


Prace przy wylewaniu posadzki anhydrytowej (film) (3*)

Ogrzewanie podłogowe – czy warto stosować przy wylewce anhydrytowej?

Wylewki anhydrytowe stanowią idealny składnik by zastosować w nich instalacje ogrzewania podłogowego. Wylewka tego typu charakteryzuje się wysokim współczynnikiem przenikania ciepła (λz = 1,66 – 1,87 W/mk). Jak każdy chyba możemy sobie uzmysłowić, że dzięki temu więcej ciepła jest przekazywane przez taką podłogę do pomieszczenia. Wysoki współczynnik przenikania oraz powierzchnia bez pęcherzy powietrznych przyspieszają czas potrzebny na ogrzanie pomieszczania.

Źródła:

  1. Źródło zdjęć: 1,2
  2. Źródło filmu: 3

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *